Make your own free website on Tripod.com
2008 RUN FOR THE ARTS - 10K      
Last Name First Name Age Gender Finish # Finish Time Place
Zubia Jose 22 M 1 0:39'00.58 Men Overall
Gutierrez Anton 19 M 2 0:39'09.11 1st Place Men 13-19 age group
Cavender Ryan 22 M 3 0:39'23.34 1st Place Men 20-29 age group
Ramirez Raul 23 M 4 0:41'20.14 2nd Place Men 20-29 age group
Rohrbach Brian 31 M 5 0:42'44.90 1st Place Men 30-39 age group
Leonard Poplorn 47 M 6 0:43'14.21 Men Masters
Fenske Beau 36 M 7 0:43'45.30 2nd Place Men 30-39 age group
Brown Jeff 17 M 8 0:44'07.74 2nd Place Men 13-19 age group
Marro Joe 44 M 9 0:46'53.62 1st Place Men 40-49 age group
Norris Chad 37 M 10 0:47'13.74 3rd Place Men 30-39 age group
Beran Kyle A. 41 M 11 0:48'37.58 2nd Place Men 40-49 age group
Lee Robert 51 M 12 0:48'51.84 1st Place Men 50-59 age group
Holt Rusty 46 M 13 0:49'25.74 3rd Place Men 40-49 age group
Campos Luis 28 M 14 0:49'34.65 3rd Place Men 20-29 age group
Bueno Yomi 21 F 15 0:50'37.84 Women Overall
Granger Justin 29 M 16 0:51'01.27  
Griffin Ashleigh 25 F 17 0:51'40.52 1st Place women 20-29 age group
Hobbs Art 40 M 18 0:53'21.21  
Rasor Jimmy 55 M 19 0:53'37.96 2nd  Place Men 50-59 age group
Wright Melissa 35 F 20 0:53'59.84 1st Place Women 30-39 age group
Teveni Paul 48 M 21 0:54'14.49  
Easter Paul 47 M 22 0:55'31.27  
Yzaguirre Ruben 39 M 23 0:55'50.68  
Cavender Tyler 22 M 24 0:57'08.84  
Beckett Janecka 33 F 25 0:59'33.65 2nd Place Women 30-39 age group
Bales Tammy 35 F 26 0:59'47.21 3rd Place Women 30-39 age group
Poe Julie 36 F 27 1:01'07.37  
Stain Leslie K. 51 F 28 1:01'56.62 Women Masters
Alvarez Jessica 20 F 29 1:05'03.68 2nd Place women 20-29 age group
Johnson Harold 39 M 30 1:05'04.18  
Smith Will 60 M 31 1:07'16.18 1st Place Men 60+ age group
Todd Ed 70 M 32 1:20'50.02 2nd Place Men 60+ age group
Baker Tim 64 M 33 1:30'56.37 3rd Place Men 60+ age group
2008 RUN FOR THE ARTS - 5K      
Last Name First Name Age Gender Finish # Finish Time  
Mills Chris 24 M 1 0:19'51.84 Men Overall
Lee Nathan 19 M 2 0:20'10.08 1st Place Men 13-19 age group
Escalante Joey 16 M 3 0:20'23.14 2nd Place Men 13-19 age group
Escalante Nicholas 14 M 4 0:20'33.99 3rd Place Men 13-19 age group
Fox Kevin 27 M 5 0:22'11.84 1st Place Men 20-29 age group
Martinez Terrence 18 M 6 0:22'19.40  
Escalante Jose 41 M 7 0:22'25.34 Men Masters
Caudill Josh 25 M 8 0:22'35.99 2nd Place Men 20-29 age group
Cooper Brian B 35 M 9 0:22'56.84 1st Place Men 30-39 age group
Gonzalez Robert 15 M 10 0:22'59.08  
Bodet Paul 39 M 11 0:23'05.02 2nd Place Men 30-39 age group
Benavides Andrew 18 M 12 0:23'13.43  
Tate Carter 11 M 13 0:23'14.58 1st Place Men 0-12 age group
Warrington Dan 35 M 14 0:23'35.99 3rd Place Men 30-39 age group
Adams Walker 10 M 15 0:23'38.52 2nd Place Men 0-12 age group
Uranga Erbei 20 M 16 0:23'44.37 3rd Place Men 20-29 age group
Battles Aaron 33 M 17 0:23'45.58  
Adams Colleen 15 F 18 0:24'14.87 Women Overall
Martinez Victor 60 M 19 0:25'37.87 1st Place Men 60+ age group
Adams Turner 13 F 20 0:25'41.65 1st Place Women 13-19 age group
Paredes Ray 17 M 21 0:26'03.81  
Gray Pamela 47 F 22 0:26'22.40 Women Masters
Villa Fernando 20 M 23 0:26'26.65  
Truex Gary 36 M 24 0:26'27.40  
Norwood D'Ann 39 F 25 0:26'30.30 1st Place Women 30-39 age group
Johnston Reed 52 M 26 0:26'31.30 1st Place Men 50-59 age group
Hudson John 22 M 27 0:26'45.18  
Chalker Chad 18 M 28 0:27'14.21  
Norwood John 41 M 29 0:27'21.87 1st Place Men 40-49 age group
Tate Liz 43 F 30 0:27'26.43 1st Place Women 40-49 age group
Clairo Jason 24 M 31 0:27'36.74  
Dunn Leslie   34 F 32 0:27'55.08 2nd Place Women 30-39 age group
Ramos Britney 21 F 33 0:28'14.21 1st Place Women 20-29 age group
Cox Brett 24 M 34 0:28'14.68  
Townsend Jeff 47 M 35 0:28'16.58 2nd Place Men 40-49 age group
Dominguez Katy 15 F 36 0:28'28.65 2nd Place Women 13-19 age group
Hayes Michael 48 M 37 0:28'32.21 3rd Place Men 40-49 age group
Hale-Ginder Shanna 40 F 38 0:28'45.71 2nd Place Women 40-49 age group
Schneider Brandt 10 M 39 0:29'35.84 3rd Place Men 0-12 age group
Kerrigan Bobbie 48 F 40 0:30'02.27 3rd Place Women 40-49 age group
Williams Brandee 38 F 41 0:30'22.11 3rd Place Women 30-39 age group
Morrison Howard 44 M 42 0:30'24.58  
Perkins Blaize 16 M 43 0:30'34.52  
Schneider Marla 45 F 44 0:30'53.08  
Rodriguez June 21 F 45 0:31'31.62 2nd Place Women 20-29 age group
Roach Tony 39 M 46 0:31'35.55  
Norwood Andrew 11 M 47 0:31'38.21  
Adams Kathleen 7 F 48 0:31'40.90 1st Place Women 0-12 age group
Hayes Ellen 19 F 49 0:31'48.81 3rd Place Women 13-19 age group
Bryand Michelle 38 F 50 0:31'57.24  
Adams Gene 50 M 52 0:32.03.02 2nd Place Men 50-59 age group
Battles Amy 30 F 54 0:32.10.46  
Mills Micah 13 M 51 0:32'00.68  
Slate Edward 69 M 53 0:32'09.78 2nd Place Men 60+ age group
Bergman Annie 13 F 55 0:32'16.90  
Bergman John 51 M 56 0:32'48.08 3rd Place Men 50-59 age group
Herd Teris 65 M 57 0:32'48.78 3rd Place Men 60+ age group
Vann  Matt 37 M 58 0:32'57.11  
Walker Shellie 53 F 59 0:33'21.52 1st Place Women 50-59 age group
Claire Tim 46 M 60 0:33'52.99  
Ochoa Josh 10 M 61 0:33'56.99  
Saxon Stacy 30 F 62 0:34'03.27  
Castillejos Vicki 56 F 63 0:34'07.02 2nd Place Women 50-59 age group
Armstrong Gary 41 M 64 0:34'08.65  
Paredes Armando 36 M 65 0:34'09.49  
Barker Charlene 49 F 66 0:34'13.49  
Lopez Eddie 71 M 67 0:34'36.74  
Geron Rebecca 38 F 68 0:35'19.84  
Wright Mollie 8 F 69 0:35'23.81 2nd Place Women 0-12 age group
Aylor Barbara 54 F 70 0:35'42.30 3rd Place Women 50-59 age group
Kirby Hannah 13 F 71 0:35'58.49  
Green Cathy 42 F 72 0:36'29.24  
Dunn Kathy 42 F 73 0:36'58.11  
Wright Jill 46 F 74 0:37'23.55  
Garza Cheryl 40 F 75 0:37'24.14  
Nalley Brandi 29 F 76 0:37'57.84 3rd Place Women 20-29 age group
Wright Katie 17 F 77 0:38'17.34  
Simmons Alyssia 17 F 78 0:38'20.74  
Norwood William 13 M 79 0:38'24.30  
Hartmann Lee 51 F 80 0:38'24.81  
Faulkenberry Sara 25 F 81 0:38'41.02  
Cole Amme 31 F 82 0:39'04.43  
Taylor Denise 47 F 83 0:39'09.52  
Wright Hannah 14 F 84 0:39'10.02  
Teveni Roberto 43 M 85 0:39'23.71  
Scott Brenda 41 F 86 0:39'31.49  
Marro Natisha 29 F 87 0:39'33.74  
Sanchez Aylin 11 F 88 0:40'19.30 3rd Place Women 0-12 age group
Kennedy Stephanie 42 F 89 0:40'21.11  
Fair Gabby 11 F 90 0:40'49.58  
Green Rhonda 43 F 91 0:40'49.93  
Alexander Jaime 35 F 92 0:40'53.58  
Simmons Sharon 39 F 93 0:41'11.49  
Williams Jill 49 F 94 0:43'07.65  
Carrillo James 43 M 95 0:43'10.11  
Adelmann Balinda 48 F 96 0:43'34.37  
Ahrlett Shaylyn 25 F 97 0:43'40.90  
Acosta Analisa 28 F 98 0:43'44.43  
Nelson Mary 13 F 99 0:43'54.11  
Phillips Blythe 21 F 100 0:44'23.24  
Hilliard Stacy 46 F   *  
Hilliard Brent D. 48 M   *  
Little Molly 33 F   *